خیریه کریم اهل بیت (علیه السلام)
 
 

 
 

کارگروه خیریه

 

خیریة کریم اهل بیت (علیه السلام)

آشنایی با خیریه کریم اهل بیت

­خیریه دانش آموزی کریم اهل بیت(ع) در سال 1384 فعالیت خود را آغاز نمود. مختصری از اقدامات انجام شده این موسسه در طول 10سال گذشته به استحضار می رسد:

ساخت، تعمیر و رنگ آمیزی سیزده باب مدرسه در روستاهای شهرستان های خراسان رضوی، کهکیلویه و بویر احمد، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و لرستان. ساخت و تعمیر هشت باب منزل برای خانواده های بی سرپرست و مستضعف مناطق استان های خراسان رضوی، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و کرمان. ساخت و تعمیر هشت باب مسجد در روستاهای استان های چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، خراسان جنوبی و لرستان. ساخت دو باب حمام و غسالخانه در روستاهای چگینی استان لرستان و نهبندان خراسان جنوبی و احداث بیست باب سرویس بهداشتی در دلگان سیستان و بلوچستان، نهبندان خراسان جنوبی و لرستان. و در سطح استان تهران و البرز هم به مناطق محروم شهر کرج سرکشی شده است.

اهم برنامه های اردوی جهادی پیش روی امسال به شرح زیر می باشد:

بخش عمرانی:

جهادگران این مجموعه به ساخت و تعمیر یک باب مسجد، یک باب خانه عالم (محل استقرار روحانی منطقه و فعالیت های فرهنگی) و شش چشمه سرویس بهداشتی خواهند پرداخت.

بخش فرهنگی.

بخش بهداشتی درمانی:

به فضل و امید الهی در جهادی امسال در حوزه سلامت در تلاشیم تا اقداماتی از جمله تجهیز خانه های سلامت روستاها و برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه سلامت و به صورت تخصصی تر انجام دوره های معاینه و درمان ساکنین با کمک دکترین متخصص را به نتیجه برسانیم.

بخش فرهنگی:

برگزاری کلاس­های علمی آموزشی برای مقاطع تحصیلی گوناگونو برگزاری همایش­های عمومی برای تجلیل از شهدا.

بخش اشتغال زایی:

با هدف ایجاد یک حرفه جمعی و به صورت تعاونی در بین اهالی منطقه محروم و خودکفایی اهالی در آبادانی روستایشان، نخستین سالی است که در مجموعه فرهنگ آغاز به کار می نماید.

از سال 1389 با حضور جمعی از مربیان مدارس فرهنگ در منطقه محروم دلگان (شرق کویر جازموریان) خیریه در این منطقه اقدام به فعالیت های آموزشی و فرهنگی نموده است که همینک پس از مهاجرت حدود ده زن و مرد از خانواده فرهنگ به این منطقه، در این شهرستان، چهار باب مدرسه، یک خوابگاه دانش آموزی، یک کانون فرهنگی و یک مسجد در حال فعالیت می باشد که همه هزینه های آن توسط خیرین از تهران تامین می گردد.

با عنایت به شرایط خاص جغرافیایی و اجتماعی و سایر ویژگی های این منطقه و به دلیل محرومیت های موجود، اقدام به برگزاری چنین اردویی آن هم در مناطق گرمسیر شرایط را دو چندان سخت می نماید، لذا این موسسه خیریه از شما صمیمانه درخواست می نماید در خصوص کمک های نقدی و غیر نقدی اقدام مقتضی و کمال همکاری را مبذول فرمایید. باشد که در روز قیامت مشمول عنایت و شفاعت کریم اهل بیت واقع گردیم.

خیریه، فرصتی است جهادی، برای کار خیر در مناطق محروم و خاک خوردن برای مردم، برای خدا و رسیدن به این شرافت که با خیال راحت سر سیر بر زمین نگذاری زمانی که از گرسنگی، عده ای نمی توانند سر بر زمین بگذارند. خیریه دانش آموزی تا امروز موفق شده که 13 دوره اردوی جهادی در ابعاد اجرایی، عمرانی، فرهنگی برگزار کند، که این اردوها با بیشترین استقبال دانش آموزی همراه بوده و این فرصت بکر 10 روزه یکی از طلائی ترین فرصت های زندگی نوجوانی می باشد ک ه علاوه بر روحیه های جهادی، اعتقادی و آموزش سبک زندگی اسلامی دانش آموزان را در انواع حوزه های مدیریتی مسلح ساخته و ایشان را در عرصه ی متفاوت از زندگی یکنواختشان با تجربه می سازد.

 
شركت در خبرنامه پيامكي خيريه كريم اهل بيت